Jury

Historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Niezależna kuratorka, fotoedytorka, autorka. Pracuje w Służewskim Domu Kultury jako kierowniczka ds. edukacji kulturalnej. Kuratorka wystaw, ponad 100 indywidualnych i zbiorowych, do najważniejszych należą: "Zdobyć Księżyc" (2019 Dom Spotkań z Historią), "Gordon Parks. Aparat to moja broń" (2017 Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Współczesne Wrocław), "Krzysztof Miller. Die Masse / Tłum" (2020 Instytut Polski w Berlinie). Fotoedytorka książek fotograficznych. Bywa jurorką konkursów fotograficznych (m.in. BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Fotoreporter Roku) oraz recenzentką przeglądów portfolio (m.in. Fotofestiwal Łodź, Miesiąc Fotografii w Krakowie, RAV.A Review). Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Prowadzi warsztaty fotograficzne i fotoedycyjne "Myślenie fotografią". Współpracuje z Przekroj.pl, Fotopolis, Digital Camera Polska oraz Kwartalnikiem Fotografia. Działa w Stowarzyszeniu RAV.A.
Założycielka "Miejsca fotografii" miejscefotografii.blogspot.com www.facebook.com/miejscefotografii www.rava-stories.pl

Fotografka dokumentalistka, fotografka uliczna. Laureatka Grand Press Photo i nagrody im. Krzysztofa Millera. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi zajęcia ze streetu w studium Związku Polskich Artystów Fotografików. Należy do polskiego kolektywu fotograficznego Un-Posed. Zainteresowana jest tematyką Europy Wschodniej i krajów post-radzieckich, gdzie najchętniej kieruje swoje wizualne poszukiwania.
www.aniaklosek.com

Urodziła się w Warszawie w 1971r. W latach 2000-2005 studiowała dziennikarstwo na Wydziale Politologii Collegium Civitas w Warszawie. Współzałożycielka i fotografka dokumentalna agencji Napo Images. Członkini Press Club Polska. Współpracowała jako kurator i współorganizator wystaw fotograficznych min. z Centrum Sztuki Współczesnej, Starą Galerią Związku Polskich Artystów Fotografików, , Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manngha" w Krakowie. Fotoedytorka książek fotograficznych, min. "Bebok" Karoliny Jonderko, "Echo" Maksymiliana Rigamontiego, "Stos" Maksymiliana Rigamontiego, "Two tailed dog" Michała Adamskiego, "Stigmy" Adama Lacha, "Message" Macieja Jeziorka, "Some Things are Quieter Then Others" Jacka Foty, "N.Y.C.#02" Wojtka Wieteski.

Urodzony w 1975 fotoreporter i dokumentalista. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (Czechy). Zawodowo związany z fotografią od 2000 roku. Pracował kolejno w: Śląskim tygodniku „WIECZÓR”, “Życiu Warszawy”, „Dzienniku” oraz „Polsce the Times”. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM. Poza w/w publikował między innymi w Polityce, Wprost, Newsweeku, Culture.pl, Pulsie Biznesu. Laureat konkursu Newsreportaż 2007, Śląska Fotografia Prasowa 2020 w kategorii Wydarzenia, finalista konkursu Grand Press Foto 2005. Jego prace dokumentujące protesty społeczne, które rozpoczęły się w Polsce, w tym w Częstochowie, po wydaniu wyroku przez Trybunał konstytucyjny w dniu 22 października 2020 roku znajdują się w zbiorach Działu Fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach.
www.wojciechbarczynski.com

Dokumentalista i fotograf urodzony w 1973 roku w Warszawie. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018 r.). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”, „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.